Projekt BGC

Dom jednorodzinny w stylu nowoczesnym w Krakowie Tyńcu. Powierzchnia: 85 m2, Rok: 2022

Dom jednorodzinny w stylu nowoczesnym

Lokalizacja: Kraków
Powierzchnia 85m² Rok: 2022

Zdjęcia: Patryk Polewany polewany.com

 

Projekt wnętrz tego domu na spokojnych obrzeżach Krakowa, to była ciekawa i satysfakcjonująca praca. Styl pomieszczeń zasugerowany przez klientów bardzo pasował do tego co lubię w kształtowaniu przestrzeni. To połączenie elegancji i ponadczasowych form z nowoczesnymi i użytkowymi rozwiązaniami. Do tego otwartość na nowe rozwiązania i mamy przytulny, funkcjonalny, a za razem osadzony w najnowszych trendach dom.

W strefie wejściowej zaraz za wiatrołapem mamy przestronną szafę, która już zapowiada jaki styl zobaczymy dalej. Mamy tu lakierowane fronty w kolorze ciepłej szarości, z pionowymi frezami i ramkami  i dużymi lustrami. Na poddasze prowadzą schody, których nieregularna forma została oddzielona od salonu metalową ścianką ażurową. Stanowi ona nie tylko zabezpieczenie schodów, ale ozdoba i funkcjonalny mały regał.

Salon mieści bardzo duży narożnik w wiodącym tu kolorze ciemnej zieleni i prostokątny  czarny fornirowany stolik kawowy. To przestrzeń wypoczynku rodziny i dodatkowe miejsce do spania dla gości. W przejściu przy schodach mamy zaprojektowaną  zabudowę meblową łączącą salon z jadalnią i aneksem. Podwieszana komoda sporo pomieści. Wzrok przyciąga witryna kryjąca barek, zamykana szklanymi ryflowanymi drzwiami w czarnych ramkach.

Mieszkanie nowoczesne szafa z lustrem i frezami
Mieszkanie w stylu nowoczesnym zielona sofa ścianka metalowa czarny stolik kawowy

Na parterze znajduje się mała łazienka dla gości. Wystarczyło w niej miejsca na obszerny prysznic, toaletę i umywalkę. Konsekwentnie pojawia się tu na ścianach odcień ciepłej szarości i dekoracyjna zielona płytka z geometrycznym wzorem. Do tego szare frezowane lakierowane meble. Całość ociepla dębowe lustro.

Do sypialni wybrałam ciekawą tapetę czarno białym z motywem kwiatowym i umiejscowiłam za wezgłowiem łóżka. Grafika jest prosta, minimalistyczna i nowoczesna. Dodatkowo na ścianie znajduje się panel z płyty dębowej. Łóżko ma wysokie tapicerowane wezgłowie wykonane z popielatej tkaniny. Przestronna lakierowana szafa nawiązuje detalami do mebli w pozostałej części domu. Małe białe szafki nocne mają lekką formę i ciekawy okrągły kształt. Pod oknem, w dobrze oświetlonym miejscu miejsce znalazła biała toaletka pani domu.