Projekt TMK

Mieszkanie w stylu klasycznym nowoczesnym w Krakowie. Powierzchnia 66m2. Rok: 2021

Mieszkanie  w stylu klasycznym nowoczesnym

Lokalizacja: Kraków
Powierzchnia 66m2
Rok: 2021

Realizacja: ktotopanutak.pl
Zdjęcia: angelikapultorak.com

 

Marzeniem klientki było połączenie stylu nowoczesnego z elementami klasycznymi takimi jak sztukaterie i frezowane fronty.

 Aneks kuchenny zaprojektowałam w dość odważnym kolorze ciemnej butelkowej zieleni. Dla lekkości górne szafki o prostej formie wykonane są w kolorze dębu. Elegancji dodaje blat z białego konglomeratu.

Sypialnia została zaprojektowana nietypowo. Zamiast tradycyjnie jednej szafy, łóżka i szafek nocnych, zostały zaprojektowane dwie jednakowe szafy stojące na linii wezgłowia. Każda z nich ma wbudowaną wnękę, która jest niczym stolik nocny. Mamy tu dodatkowe oświetlenie, łączniki i gniazdko do ładowania telefonu. Przeciwległa ściana ozdobiona jest sztukaterią. Kolorystyka jest łagodna. To połączenie białych i dębowych mebli oraz pudrowego różu tapicerki łóżka oraz zasłon i fragmentu ściany w odcieniu szałwii.

gabine w stylu klasycznym nowoczesnym

Gabinet jest zarazem pokojem gościnnym. Granatowa welurowa rozkładana sofa kontrastuje z białymi meblami i biurkiem. Mamy tutaj dodatkową szafę i regał na książki. Ramki ze sztukaterii nawiązują do motywu powtarzającego się w całym mieszkaniu, a czarne dodatki nadają ciekawego charakteru.

W łazience pojawia się kolor zielony nie tylko na lakierowanej szafce pod umywalką, ale i na suficie! Połączony z czarno-białymi płytkami o klasycznej formie dodaje nutę nowoczesności. Ogromne lustro optycznie powiększa pomieszczenie. Dzięki złotym dodatkom łazienka marzeń mojej klientki jest dodatkowo przytulna w odbiorze.